Rybačka.cz

Přijeďte si k nám odpočinout

- Historie -

Jak se plní chlapský sen...

Již doma na zahradě jsme měli dva malé rybníčky, kde jsme s otcem chovali pár kapříků pro radost. Nemohl jsem se dočkat, až mi bude deset let, bych mohl složit rybářské zkoušky a začít rybařit.


I když školní výsledky nebyly na nejlepší úrovni, rybářské zkoušky jsem složil na výbornou a pan učitel, který byl i v komisi při rybářských zkouškách, nemohl pochopit, proč mi to tak nejde i ve škole.


Od deseti let jsme mohli o prázdninách samostatně rybařit na vyhrazené vodě a to byl pro mě ráj. Již v 15 letech jsem se staral o dva rybníky pro místní rybářskou organizaci, kde jsem získával zkušenosti.


Léta plynula a přišla devadesátá léta, kdy mi byl nabídnut k odprodeji pozemek. V ten moment se zrodila myšlenka na stavbu rybníků. Po úporných jednáních s úřady se podařilo v roce 1998 vystavět dva první rybníčky.


Začalo zarybňování, terénní úpravy v okolí a stavba chatičky. Jak jsem se tak rozkoukával, začalo mi být líto vody, která odtékala bez dalšího využití dále po proudu. Dokoupil jsem další pozemky, nechal udělat další projekt


a mohla začít stavba dalšího skoro dvou hektarového rybníka. 16. května roku 2000 jsme poprvé sáhli do země a 19. prosince téhož roku byl rybník plně napuštěn.


Po zarybnění jsem začal realizovat záměr se sportovním rybolovem na tomto rybníce. V současné době je navštěvován rybáři z celé ČR, ale i z mnoha zemí Evropy, Ameriky a Asie. Postupně se naše služby rozšířily o nabídku ubytování a občerstvení přímo na rybníce.


Na okolních pozemcích postupně jsme vybudovali několik obůrek, kde návštěvníci mohou vidět divočáka Dorinka, oslíka Gerryho, kozlíka Matěje, okrasné bažanty, černé labutě, telátka a pávy. To všechno je možné dělat, když se plní chlapský sen...