Historie

Jak se plní chlapský sen...

Již doma na zahradě jsme měli dva malé rybníčky, kde jsme s otcem chovali pár kapříků pro radost. Nemohl jsem se dočkat, až mi bude deset let, abych mohl složit rybářské zkoušky a začít rybařit. I když školní výsledky nebyly na nejlepší úrovni, rybářské zkoušky jsem složil na výbornou a pan učitel, který byl i v komisi při rybářských zkouškách, nemohl pochopit, proč mi to tak nejde i ve škole. Od deseti let jsme mohli o prázdninách samostatně rybařit na vyhrazené vodě a to byl pro mě ráj. Již v 15 letech jsem se staral o dva rybníky pro místní rybářskou organizaci, kde jsem získával zkušenosti.

Léta plynula a přišla devadesátá léta, kdy mi byl nabídnut k odprodeji pozemek. V ten moment se zrodila myšlenka na stavbu rybníků. Po úporných jednáních s úřady se podařilo v roce 1998 vystavět dva první rybníčky. Začalo zarybňování, terénní úpravy v okolí a stavba chatičky. Jak jsem se tak rozkoukával, začalo mi být líto vody, která odtékala bez dalšího využití dále po proudu. Dokoupil jsem další pozemky, nechal udělat další projekt a mohla začít stavba dalšího skoro dvou hektarového rybníka. 16. května roku 2000 jsme poprvé sáhli do země a 19. prosince téhož roku byl rybník plně napuštěn.

Rybník Lípa nad Orlicí

Po zarybnění jsem začal realizovat záměr se sportovním rybolovem na tomto rybníce. V současné době je navštěvován rybáři z celé ČR, ale i z mnoha zemí Evropy, Ameriky a Asie. Postupně se naše služby rozšířily o nabídku ubytování a občerstvení přímo na rybníce.

Na okolních pozemcích jsme postupně vybudovali několik obůrek, kde návštěvníci mohou vidět jeleny Sika Dibowského, jeleny Axise indického, daňky, pštrosy Africké, prasata Mangalice, husy Tuluské, husy Africké a další vodní i hrabavou drůdež.

To všechno je možné dělat, když se plní chlapský sen...

Informace

Objednávky, rezervace

724 184 492

Uloveno u nás

Uloveno u nás
© VODNÍ HOSPODÁŘSTVÍ LÍPA NAD ORLICÍ, všechna práva vyhrazena.